Odlíčenie bez odpadu podľa Pani Greenova

Už je to nejaký ten mesiac, kedy som prišla na chuť ne-jednorazovým tampónom, či špongiám. Myslím, že aj môj frajer oceňuje túto myšlienku. Predsa len, už viac nenapĺňam raketovou rýchlosťou odpadkový kôš, čo máme v kúpeľni...


V prvom rade chcem aby ste vedeli, že čo sa týka odličovania, dávam si naozaj záležať. Táto činnosť patrí medzi každodennú skincare rutinu a práve preto sa odličujem tak, aby to bolo k mojej pleti čo najviac šetrné. Tak ako si vyberám odličovač, ktorý moju pokožku nesmie dráždiť, tak isto si vyberám aj tampóny, ktoré musia byť mäkké! Je naozaj dôležité rozhodovať sa správne aj v tejto oblasti! 

Do tampónov od Pani Greenova https://www.pangreen.sk/bez-obalu-zero-waste:pani-greenova/ som sa zamilovala hneď na prvý pohľad a zamilovala som sa opäť, keď som ich použila.


Prečo práve tampóny Pani Greenova?

Ako som už spomínala sú naozaj mäkké! Tampóny sú ručne šité zo 100% bavlny a dvojitej vrstvy bavlneného froté, čo zabezpečuje perfektnú starostlivosť pre našu pleť. Hladká strana slúži najmä na odlíčenie očného okolia. Určite viete, že koža okolo očí je najtenšia a najrýchlejšie sa nám na nej tvoria vrásky, preto si oči nemôžeme odličovať drsnými materiálmi. Po odlíčení oči tampóny pretočíme na druhú - froté stranu a dočistíme celú pleť. Froté strana nám pleť poriadne vyčistí, trocha premasíruje a pripraví na použitie dennej, či nočnej starostlivosti. 

Tampóny sú vhodné na všetky typy pleti, vrátane citlivej. Po použití sa dajú veľmi ľahko vyprať pod tečúcou vodou s obľúbeným mycím výrobkom (zaberie to ani nie minútu :)) a dokonca sa dajú prať aj v práčke a nič sa im nestane.
MINIMALISTKA či REBELKA?

Pani Greenova má na výber dve balenia - MINIMALISTKA a REBELKA

MINIMALISTKY sú tie z nás, ktorým stačia 3 ks tampónov.

REBELKY sú tie, ktoré chcú mať vždy tampón s iným vzorom na každý deň v týždni, pretože ich je v balení až 7. (to som ja :))

Do ktorej kategórie patríte vy? Ste Minimalistky, alebo Rebelky?S pozdravom