Prírodný deodorant Ben & Anna

Tento pomocník proti nepríjemným pachom patrí medzi MUST HAVE asi u každého z nás. Prirodzene tak, ako keď si ráno čistím pleť, či umývam zuby, používam aj deodoranty. Na stránke https://www.pangreen.sk/deodoranty/ben-anna-ruzovy-grep-deodorant-60g-ben-anna/  som objavila deodoranty Ben & Anna, ktoré ma zaujali už len tým, aké nádherné balenie majú. Fakt ma dostali hneď na prvý pohľad... Aby som ale prešla k veci, nepíšem vám o tom žiadnou náhodou. Viete, že sa zaujímam o čisto prírodnú kozmetiku a deodoranty nie sú žiadnou výnimkou.

Kedysi mi moja najlepšia kamoška Lucka povedala, aby som si kupovala deodoranty bez alumíniových solí. Síce som nevedela prečo, no okamžite som ju počúvla a všetko čo som mala doma, som hodila do koša ( je vám jasné, že všetky deodoranty ktoré zdobili moju poličku, soli skutočne obsahovali). 


Dnes som o niečo múdrejšia, teda lepšie povedané - viac sčítaná. Alumíniové soli môžu byť pre ľudský organizmus nebezpečné. Na našej pokožke fungujú tak, že vytvoria pomyselnú "zátku" a tým držia pot pod kontrolou. V podstate uzavrú naše potné žľazy, čo je pre ne maximálne neprirodzené. Niektoré štúdia tvrdia, že soli dokážu preniknúť do organizmu a to spôsobuje závažné zdravotné problémy. Alumíniové soli majú naviac dráždivý efekt a to najmä na citlivej pokožke. Mne bolo vždy naozaj vyslovene nepríjemné použiť deodorant okamžite po holení, pretože ma pálila pokožka a veľakrát som mala podpazušie začervenané. Škoda, že keď som bola mladšia, som tieto signály ignorovala. No na zmenu nikdy nie je neskoro!

Aj vy máte na výber! 

Ben & Anna https://www.pangreen.sk/znacka/ben-anna/ sú čisto prírodné, CERTIFIKOVANÉ, 100% vegan deodoranty. Svojím zložením maximálne bezpečné a na našu pokožku pôsobia veľmi šetrne. Sóda, ktorú tieto deodoranty obsahujú, funguje ako hltač vlhkosti. Vďaka tomu sa počas celého dňa môžeme cítiť fresh!  

Ja ich používam aj pred športovaním a môžem povedať, že sa cítim naozaj sviežo aj po tréningu. Vyššie som vám spomenula, že ma dostalo ich balenie. Tieto deodoranty sú v podstate tuhé vysúvacie tyčinky, belené v papierových, recyklovateľných obaloch. Myslím, že aj to im pridáva na hodnote. 


Ja používam vôňu Pink Grapefruit a Persian Lime, čo mi príde na toto teplé obdobie úplne ideálne!

Ak sa chcete aj vy "necítiť" a bez obáv celý deň fungovať, určite vám odporúčam deodorant Ben & Anna vyskúšať. Okrem toho, že je šetrný k nášmu zdraviu, je šetrný aj k našej prírode! 


S pozdravom